"Mindaddig amig a tudattalan tudatossá nem válik, a tudatalatti fogja irányítani az életed és te sorsnak fogod hívni"
Carl Jung
Hipnoterápia
A változásra való lehetőség mindenkinek a rendelkezésére áll, a kérdés az, hogy ki az, aki él is vele.
Az az érzésed, hogy:
senki nem ért meg,
emberi kapcsolataid megromlottak,
problémáid vannak, de senkitől nem tudsz segítséget kérni,
nem tudsz úrrá lenni a nehézségeiden,
a veszteségeidet nem tudod egyedül feldolgozni,
a múlt sérülésein nem tudsz túljutni,
nem tudsz nyitottan kilépni a világba,
bizonytalan vagy a meglévő párkapcsolatodban,
jövőd olyan irányba mutat, amelyre soha nem számítottál,
nem tudod hogyan szabadulj meg függőségeidtől,
vagy csak egyszerűen szeretnél rávilágítást kapni az aktuális helyzetedre,
fejleszteni szeretnéd: érzelmi,- értelmi képességeidet, önbizalmadat, személyiségedet.
Vedd kezedbe saját sorsodat! Ne hagyd, hogy az események továbbra is magukkal sodorjanak, kapcsolataid megromoljanak!
“A gyógyító feladata az, hogy újra megteremtse a kapcsolatot, de ezzel nem azt mondom, hogy a gyógyítónak bármit is tennie kellene. A gyógyító: pusztán szerep. Maga az élet, a teljesség cselekszik.”
A belső munka során rengeteg információt szerezhetünk önmagunkról, a lélekben lezajló folyamatokról. Személyiségünk minden egyes alkalommal fejlődik,Önismeretünk gazdagodik, s magasabb színvonalú élethez segítenek hozzá.
Ugyanakkor nem szabad megfelejtkeznünk arról sem, hogy mi mit tehetünk a saját pszichénk, közérzetünk jobbá tételéért.
A Lelki segítség nyújtás, Tanácsadás eredménye mindig két emberen fog múlni: a terapeután és a páciensen.
- Csökken a szorongás ,enyhülnek a tünetek
- Önmagával kapcsolatban új tapasztalatokra tesz szert. Önképe, önismerete reálisabb, teljesebb lesz.
- Az érzelmi beállítódások megváltoznak. Felismeri, hogy a dolgoknak, személyeknek tulajdonított sajátságok, értékek inkább csak saját gondolkozásmódjában és hozzáállásában rejlenek, amelyek szubjektívek, és amelyeket rá vetít dolgokra, emberekre
- Új viselkedésmódokra tesz szert, megváltozik a konfliktusok kezelésének módja.
- Az egyén figyelme, amelyet döntően a múlt kötött le, fokozatosan a jelen és a jövő kérdései felé fordul.
- Helyreállnak a pozitív gondolati, érzelmi hozzáállás, megjelenik a kiegyensúlyozott lelkiállapot.
A sikeres tanácsadás folyamán a lehangoltságból, reménytelenségből, lelki problémából folyamatosan megszületik a „van miért, van értelme végigcsinálni érzése”. A remény érzése erőt ad, hogy a lehangoltság és lelki problémák állapotában lévő ember végre megláthassa az „alagút végén a fényt”.
Ha a problémáinkat, lelki szenvedéseinket képesek vagyunk másképp látni, akkor a titok feltárulhat előttünk.
A nyugati és a keleti orvoslás között a legfontosabb különbség, hogy a nyugati szemlélet szerint az orvos kiemeli a környezetéből a beteget, mint a halat a vízből, “kiszedi” a szerveket, kezeli, megpróbálja rendbe rakni, aztán visszateszi abba a koszos vízbe, amelyben eddig élt.
A keleti szemlélet megtisztítja a hal teljes szervezetét, a vizet, amelyben él, sőt, még adalékanyagokat is juttat az éltető közegbe, hogy még egészségesebb legyen az a környezet, amelybe visszakerül maga az élet, a teljesség cselekszik.”EGYENSÚLYA belső munka során rengeteg információt szerezhetünk önmagunkról, a lélekben lezajló folyamatokról. Személyiségünk minden egyes alkalommal fejlődik,Önismeretünk gazdagodik, s magasabb színvonalú élethez segítenek hozzá.
Ugyanakkor nem szabad megfelejtkeznünk arról sem, hogy mi mit tehetünk a saját pszichénk, közérzetünk jobbá tételéért.
A Lelki segítség nyújtás, Tanácsadás eredménye mindig két emberen fog múlni: a terapeután és a páciensen.
- Szakmai tudás és tapasztalat,
- Empátia, együttérzés,
- Hitelesség
A páciens részéről:
- NYITOTTSÁG, hajlandóság
- Változás! Ha nincs változás, akkor nincs gyógyulás.
- Aktív közreműködés: ott lenni, akarni, küzdeni, megtenni.
- Motiváltság: a lelki egészségfejlesztés (gyógyulás) alapvető feltétele.
- Megfelelő türelem: ez egy folyamat, amelyhez idő szükséges.
A Lelki segítségnyújtás során egészségvédő (gyógyító) beszélgetés történik. Ez egy segítő jellegű kapcsolat a terapeuta és a páciens között, amely egy aktív tanulási folyamat a páciens és a gyógyító részéről egyaránt. A folyamat során önismerettel gyarapszik és hasznos gyakorlati, alternatív egészségfejelesztési módszereket tanul.
Égi üzenetként kaptam!
Nem azért vagyok elismert, mert elismert emberek járnak hozzám, hanem azért járnak hozzám elismert emberek, mert tudtam segíteni nekik is.
Hipnoterápia
Aki nem tudja eldönteni, hogy ez a terápia tudományos-e, vagy sem, íme egy magyarázat a világhírű Dr. Bányai Éva előadásában.
Egy másik világhírű ember vallomása a hipnózisról
„Hipnoterápia? Én kimondhatom, én hiszek benne!”
Sylvester Stallone
Sylvester Stallone már 10 éve próbálta magát beküzdeni Hollywood köztudatába, mint színész, amikor hirtelen “a semmiből”, megszületett “Rocky”. Nem hogy csak begyűjtött egy, a legjobb színésznek járó Oscart, de ráadásul az általa írt forgatókönyvből forgatott film elnyerte az év legjobb filmjének járó díjat. Mindez valóban egy hipnotizőrnek volt köszönhető?
Minden nagy sikertörténet mögött általában meghúzódik valami lenyűgöző mozgatórugó, ami összefűzi és mozgásba lendíti a dolgokat, nevezzük ezt akár az időzítésnek, akár a sorsnak. Ebben az esetben ezt lehetett mindkettő, azonban van egy érdekes tényező, amely minden bizonnyal nagy szerepet játszott a megasztár sikerében. Az árulkodó nyomot a “Rocky” hivatalos filmkönyvében találjuk, ahol Stallone a következőeket írja:
“Megérkeztem Philadelphiába, a helyszíni forgatásra és halálra voltam rémülve. Ennek ellenére, nap mint nap ledőltem egy kis időre és lejátszottam magamnak azokat a tudatalatti motivációs felvételeket, amiket még Los Angeles-ben készítettek nekem. “
Az ember, aki az említett kazettákat készítette Gil Boyne, volt, akit csak úgy ismertek, mint a “Sztárok Hipnotizőre.” Gil 1956-ban alapította meg a Los Angeles-i Hipnózis Képző Intézetet, és azóta több, mint négyezer diákja volt (ez 1987-es adat, a ford.) világ minden tájáról. Mivel szó szerint a csillagok szomszédja, sok híres embernek segített, többek között Dolly Partonnak és Lily Tomlinnak. Felvételeit világszerte vásárolják, és sok országban oktat is. Bár mára már milliomos, ő továbbra is folytatja a tanítást és sok szerencsétlen embernek segít megoldani a problémáikat.
Gil zsenije a hivatásának. A világ legsikeresebbnek számító hipnoterapeutái közül sok az ő kezei közül került ki. Úgy tűnik, hogy bárkit pillanatokon belül transzba tud vinni. Ennek egyik legelképesztőbb demonstrációja az, amikor egy tucat vagy több embert sorba állít, majd megkéri őket, hogy fogjanak vele egyesével kezet. Ahogy megrázza valaki kezét, abban a pillanatban a kezével megérinti az illető homlokát és azt kiáltja: “aludj!” Gil egyesével biztonságosan leereszti az embereket a padlóra, egy kupacba. Így megy végig a soron, amíg mindenki transzba nem kerül. Én egyike voltam azoknak “a sorban”, és bizton állíthatom, pontosan tudtam, hogy most hipnózisban vagyok.
Rocky esetére Gil így emlékezett vissza:
“Stallone más színészek ajánlása alapján jött el hozzám, akinek korábban az önhipnózissal segítettem. Azt mondta, a pályafutása, úgy tűnik, megrekedt. A beszélgetés során kiderült, hogy mindketten északkelet Philadelphiának ugyanarról a kemény, ír-katolikus környékéről származunk. Szóba kerültek azok a híres harcosok, akik pályájukat a régimódi harcklubokban kezdték, azon a környéken, ahol mi is nevelkedtünk.”
Gil azt mondta Stallonenak:
“Van egy csodálatos történet, ami arra vár, hogy megírják. Azokról a nagyszerű harcosokról szól, akik a régi philadelphiai harcklubokban kezdték pályájukat. Úgy hiszem, te meg tudod ezt írni. Lehet, hogy ez a te valódi utad. Aztán elmagyaráztam neki, hogyan segíthet neki az önhipnózis abban, hogy kifejezze a kreativitását és kifejlessze magában azt az önbizalmat, ami lehetővé teszi, hogy véghez vigye a dolgot.”
A mag el lett vetve, és Stallone útban volt a sztárság felé. Gil így folytatta:
“Hat hónapon belül Sylvester Stallone megírta a Rocky forgatókönyvét.”
“A hipnoterápia nem tette Sly-t forgatókönyvíróvá vagy jobb színésszé, hanem az történt, hogy amikor ezek a képességei hullámvölgybe kerültek az önhipnózis felkorbácsolta a benne rejlő hatalmas motivációs erőt és az agresszivitást,” fejtette ki Gil.
“A negatív energia kétségeket ébreszthet a képességeinkben és ennek gyakran a gyermekkorban kialakult tudatalatti elképzelések vannak a hátterében. Amikor gyerekkorban azt halljuk, “Olyan lusta vagy, sose viszed semmire,” ez kényszerképzetté válhat, ami folyamatosan gátolja a kreatív viselkedést. Az önhipnózis arra tanít meg, hogy ezt az energiát átalakítsuk és pozitívan fejezzük ki.”
Megtanulod magadat hipnotizálni, és úgy programozni az új pozitív gondolatokkal, hogy legyőzd a félreértések által létrehozott hamis elképzeléseket.
Lily Tomlin van a híres “Laugh In” showból azt mondta a “9 to 5″című film promóciós turnéja során, “Ha lenne egy saját produkciós cégem, biztosan lenne ott egy szoba kanapéval és fülhallgatókkal. Bárki bármikor lemehetne oda, lefeküdhetne és meghallgathatná a “Gil Boyne a szalagokat”.
Don Powell a “SLADE”rockbandából szintén nagyon hálás Gilnek a segítségéért. Don egy, a 70-es években történt súlyos autóbaleset következményeként amnéziában szenvedett, ami tönkretette a karrierjét. Egyszer Don megbeszélt Gillel egy találkozót Londonban és egy két órás hipnoterápiás ülés alatt, amit Gil hotelszobájában végeztek, a problémája megoldódott.
Készítettem később Donnal egy interjút és azt mondta, hogy a Gillel végzett terápián nyert tapasztalat fantasztikus volt. Ennek köszönhetően komoly változások mentek benne végbe. Még a zenekar tagjai is egyetértettek a változást illetően. Donban és bennem sok a közös vonás, mert korábban én is amnéziás lettem egy autóbaleset után, és két és fél évig egyfajta mentális “ködben” léteztem. A tüneteink teljesen azonosak voltak. Gil egy kilencven perces ülés alatt, amit az egyik hipnoterápia képzésén az osztály előtt végzett el, Glendale Kaliforniában, teljesen kigyógyított. Két napot töltöttem a kurzuson és a második napra már meggyógyultam. Mindezt azok után, hogy éveken át különböző orvosok és pszichiáterek próbálkoztak velem mindenféle eredmény nélkül – ÉN KIMONDHATOM, ÉN HISZEK BENNE